24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – lokalna

Termin: 10 stycznia 2016 - GOK Modliborzyce

Organizator: GOK Modliborzyce, gokmodliborzyce@wp.pl

Osoba odpowiedzialna: Andrzej Rząd, 15 871-50-21

więcej
V Bieg Partyzantów
opublikowano: 2015-06-11 11:03:26

Już po raz piąty z janowskiego rynku wyruszył Bieg Partyzantów. Tą cykliczną, imprezę organizuje janowskie Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Kilka minut po godzinie dziewiątej, po małej rozgrzewce wyruszyła młodzież na trasę biegu ku pomnikowi na miejscu bitwy partyzanckiej nad rzeką Branwią. Trasa biegu liczy kilka kilometrów, a prowadzi malowniczymi Lasami Janowskimi.

więcej
Czterech zapaśników OLIMPU w finałach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Radom 2015
2015-05-27 10:56:55

W dniach 22-23 maja 2015r. JLKS "OLIMP" był organizatorem Centralnej Eliminacji

do Finałów XXI OOM w zapasach styl klasyczny. Startowało 142 z 52 klubów z całej Polski.

Zawodnicy Olimpu wywalczyli 3 brązowe medale:

- Marchut Kamil - brązowy medal w kat. 42 kg

- Litka Krzysztof - brązowy medal w kat. 63 kg

- Abram Michał - brązowy medal w kat. 100 kg

- Hybert Dębczak - 5 miejsce w kat. 42 kg

Bardzo blisko awansu był Albert Haase w kat. 54kg, w walce o awans przegrał jednym punktem. Wystosowaliśmy pismo do PZZ o dopuszczenie w/w zawodnika do olimpiady. Pozostali zawodnicy uplasowali się na punktowanych miejscach.

W punktacji klubowej JLKS "OLIMP" sklasyfikowany został na V miejscu, zabrakło dwóch punktów do podium, co jest bardzo dużym sukcesem klubu i promocją Janowa Lubelskiego.

więcej
Zaproszenie na Jarmark Janowski
2015-05-10 08:00:00

więcej
Muzeum Fotografii ma już rok
2015-04-15 09:26:28

Janowskie Muzeum Fotografii w sobotę 11 kwietnia obchodziło rocznicę powstania. Z tej racji od samego rana kustosz i właściciel muzeum Antoni Florczak przyjmował w siedzibie wszystkich chętnych do zwiedzania, oprowadzając ich i opowiadając o swojej pasji, o fotografii, jej historii, technice i współczesności. Tego dnia podwoje muzeum były otwarte dla każdego. Jedną z atrakcji rocznicowych było otwarcie wystawy fotografii Jacka Herman-Iżyckiego. Po uroczystym otwarciu wystawy, uczestnicy zostali zaproszeni do muzeum na recital „słowika lubelszczyzny” – Dagmary Sprawki. Wspaniałości uczty duchowej koncertu dopełniały pyszności obficie zastawionego stołu. Kto nie był niech żałuje!

więcej
VII Krajoznawczy Rajd Rowerowy
2015-05-11 09:37:21

Sobotnim rankiem spod Ośrodka Edukacji Ekologicznej wyruszył VII Krajoznawczy Rajd Rowerowy „Szlakami Leśnego Skarbca”. Trasa rajdu wiodła poprzez leśne ścieżki lasów janowskich do rezerwatu Imielty Ług. Uczestnicy rajdu odwiedzili Łążek Garncarski, aby po przejechaniu ponad 40 km zakończyć imprezę ogniskiem w gościnnych progach Ośrodka Edukacji Ekologicznej. W rajdzie brało udział blisko 200 osób.

więcej
JLKS OLIMP Pierwszy w Myślenicach
2015-04-27 14:00:00

W dniu 25.04.2015r. odbył się XXVIII Ogólnopolski Turniej im. Władysława Ruska Młodzików i Kadetów w Zapasach Styl Klasyczny.

Bardzo udanie walczyli zapaśnicy OLIMPU Janów Lubelski w punktacji klubowej zdobyli I miejsce. II miejsce zdobył GKS Katowice, a III miejsce miejscowy klub Dalin Myślenice.